کانکس اداری
قیمت و خرید کانکس اداری

کانکس اداری

کانکس اداری یا دفتری (به انگلیسی Office Conex)، سازه‌ای پیش ساخته است که به عنوان دفتر کار یک تیم اداری یا اتاق مهندسین و مدیران مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سازه دارای طراحی‌ داخلی متفاوتی است که هر سازمان یا اداره‌ای بنا به نیاز خود از کانکس دفتری، آن را سفارش می‌دهد.

برای سفارش و خرید انواع کانکس های اداری تماس بگیرید.

کانکس اداری چیست؟
انواع کانکس اداری
مزایای کانکس های اداری
کاربردهای کانکس های اداری

کانکس اداری چیست؟
کانکس اداری، سازه‌ای پیش‌ساخته و قابل‌حمل است که، به عنوان دفتر کار در مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع کانکس‌ها از مصالح مختلفی مانند ورق گالوانیزه و فایبرگلاس در ابعاد و طرح‌های متنوعی تولید می‌شوند. کانکس اداری مصالح مدرن به عنوان عایق عمل می‌کند و برای آب و هوای گرم و سرد مناسب است.کانکس اداری ورق گالوانیزه قیمت پایین‌تری نسبت به کانکس با متریال های مدرن دارد.کانکس اداری فایبرگلاس در برابر رطوبت و خوردگی مقاومت بالایی دارد.

انواع کانکس اداری
کانکس‌های اداری دارای انواع مختلفی هستند که، هر کدام دارای ویژگی‌ها و امکانات مشخصی است، بنابراین کاربردهای متفاوتی نیز می‌تواند داشته باشد.

1- کانکس اداری با آبدارخانه
کانکس اداری با آبدارخانه یکی از انواع کانکس‌های اداری است که، به عنوان یک واحد مستقل برای فعالیت‌های اداری و صرف غذا استفاده می‌شود. این نوع کانکس‌ها معمولاً در محل‌های موقت مانند پروژه های عمرانی، کارگاه‌ها، معادن و یا به عنوان دفاتر اداری موقت در سازمان‌ها و ادارات کاربرد دارند. کانکس اداری با آبدارخانه کانکس بارون از اسکلت پیچ و مهره فلزی، پوشش سقف و بدنه مصالح مدرن با عایق پلی اورتان، کف پارکت و پنجره‌های UPVC با شیشه دو جداره تولید می‌شوند. قیمت کانکس اداری با آبدارخانه به عواملی مانند ابعاد، طرح، امکانات و مصالح به کار رفته در آن بستگی دارد.

2- کانکس اداری با آبدارخانه و سرویس بهداشتی
کانکس اداری با آبدارخانه و سرویس بهداشتی با داشتن امکاناتی نظیر آبدارخانه و سروس بهداشتی برای بسیاری از کاربردها گزینه مناسبی است. اسکلت آن از پیچ و مهره فلزی، پوشش بدنه و سقف از مصالح مدرن با عایق پلی اورتان است. برای پوشش کف می‌توان از کف شبکه‌بندی فلزی، سرامیک پارکت یا موکت یا مصالح مدرن استفاده کرد. پنجره‌های این نوع کانکس نیز از UPVC با شیشه دوجداره ساخته می‌شود که، به عایق‌بندی سازه کمک زیادی می‌کند. از آن جایی که برای آشپزخانه و سرویس بهداشتی نیاز به سیستم فاضلاب در کانکس داریم، در برخی از کانکس‌ها این امکانات تعبیه نمی‌شود.

3- کانکس اداری چند اتاقه
کانکس اداری چند اتاقه کانکس بارون از اسکلت پیچ و مهره فلزی با جوشکاری CO2 تولید می‌شود. پوشش بدنه و سقف کانکس از متریال مدرن با عایق پلی اورتان، کف شبکه بندی فلزی، سرامیک پارکت یا موکت یا مصالح مدرن، پنجره‌های UPVC با شیشه دو جداره و پوشش رنگ پودری کوره ای برای اسکلت این نوع کانکس اداری استفاده شده است. کانکس اداری چند اتاقه بر اساس سفارش مشتری ساخته می‌شود و امکان اضافه کردن اتاق‌ها و امکانات بیش‌تر مطابق با نیاز مشتری وجود دارد.

4- کانکس اداری دو اتاقه
کانکس اداری دو اتاقه نوعی از کانکس‌های اداری است که، به عنوان واحدهای مستقل برای فعالیت‌های اداری با قابلیت تفکیک فضا به دو اتاق مجزا کاربرد دارد. این نوع کانکس پیش ساخته به دلیل ساختار مقاوم و هزینه کمتر در مقایسه با ساختمان‌های دائمی، از سازه‌های پرطرفدار برای فضاهای اداری محسوب می‌شود. این نوع کانکس برای کاربردهایی که نیاز به تفکیک فضا به دو قسمت با ابعاد دلخواه دارند مناسب است.

5- کانکس اداری سالنی
کانکس اداری سالنی یکی از انواع کانکس‌های اداری است که، به عنوان یک فضای واحد و بدون پارتیشن برای فعالیت‌های اداری کاربرد دارد. این نوع کانکس معمولاً در محل‌های موقت مانند پروژه‌های عمرانی، کارگاه‌ها، معادن و یا به عنوان دفاتر اداری موقت در سازمان‌ها و ادارات مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع کانکس اداری بیش‌ترین کاربرد را برای سالن جلسات، کنفرانس، نمایشگاه، سالن گردهمایی، سالن غذاخوری و … دارد. مزیت اصلی آن نیز قابلیت شخصی‌سازی فضای داخلی مطابق با سلیقه و نیاز خریدار است. کانکس‌های سالنی پیش ساخته اگر طولی بیش‌تر از 14 متر داشته باشند، به صورت دو یا چند تکه ساخته شده و به محل نصب ارسال می‌شوند.

6- کانکس اداری سالنی با سرویس بهداشتی
کانکس اداری سالنی با سرویس بهداشتی نوعی از کانکس‌های ساختمانی است که، به عنوان یک فضای واحد و بدون پارتیشن برای فعالیت‌های اداری و مجهز به سرویس بهداشتی کاربرد دارد. در گردهمایی‌ها، کنفرانس‌ها و همایش‎ها می‌توان از سازه‌های سالنی همراه با سرویس بهداشتی به جای ساختمان‌های دائمی استفاده کرد، زیرا تمام امکانات یک ساختمان را دارند و هزینه کمتری نیز دارند. علاوه بر کاربردهای اداری، کانکس‌های سالنی برای موارد دیگر شامل فروشگاه‌های موقت، انبار، سالن غذاخوری و … نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

7- کانکس اداری سمنت برد
کانکس اداری سمنت برد از مصالح مدرن با کف سرامیک و در ابعاد مختلف قابل تولید است. نوعی از کانکس‌های اداری است که، به عنوان واحدهای مستقل برای فعالیت‌های اداری با قابلیت تفکیک فضا به چندین اتاق و یا فضای واحد و بدون پارتیشن کاربرد دارد. سمنت برد به عنوان پوشش خارجی کانکس‌های اداری سمنت برد مورد استفاده قرار می گیرد که ترکیبی از سلولز با شن و سیمان است. کانکس اداری سمنت برد، بدون هیچی محدودیتی در ابعاد مختلف به دو صورت کاملا چوب یا اسکلت فلزی با نمای فایبر سمنت برد قابل اجرا است. ضخامت فایبر سمنت برد متغیر بوده و نوع ضخیم و متراکم آن عایق حرارتی و صوتی مناسبی است.

8- کانکس اداری سه اتاقه
کانکس اداری سه اتاقه نوعی از کانکس‌های اداری است که، به عنوان واحدهای مستقل برای فعالیت‌های اداری با قابلیت تفکیک فضا به سه اتاق مجزا کاربرد دارد. کانکس اداری سه اتاقه می‌تواند از پنل‌های فلزی، چوبی یا فایبرگلاس تولید شود. اتاق‌ها دارای سیستم گرمایشی و سرمایشی هستند و درب آلومینیومی اختصاصی، با پنجره‌های دوجداره دارند. پوشش داخلی سازه نیز می تواند مطابق با نظر خریدار تغییر کند.

مهم‌ترین نکات در ساخت کانکس اداری
ساخت کانکس اداری با کیفیت و استاندارد، نیازمند توجه به نکات متعددی است که، در ادامه به شرح آنها می‌پردازیم:

1- انتخاب نوع و ابعاد کانکس

• نوع کانکس: نوع کانکس اداری با توجه به کاربری و تعداد نفرات استفاده کننده از آن انتخاب می‌شود. کانکس‌های اداری در انواع مختلفی مانند کانکس مدیریتی، کانکس کارمندی، کانکس نگهبانی و … تولید می‌شوند.
کانکس مدیریتی برای استفاده مدیران و مسئولین طراحی شده‌اند و معمولاً از امکانات بیش‌تری مانند سرویس بهداشتی، اتاق استراحت و … برخوردار هستند. کانکس کارمندی برای استفاده کارمندان طراحی شده‌اند و معمولاً فضای ساده‌تری دارند. کانکس نگهبانی برای استفاده نگهبانان و سرایداران طراحی شده‌اند و معمولاً از ابعاد کوچک‌تری برخوردار هستند.

• ابعاد کانکس: ابعاد کانکس نیز باید متناسب با فضای مورد نظر و هم‌چنین، تعداد نفراتی که قرار است از آن استفاده کنند، انتخاب شود. برای انتخاب ابعاد مناسب، باید به عواملی مانند مساحت زمین، تعداد نفرات، نوع کاربری و … توجه کرد.

2- انتخاب مصالح
مصالحی که برای ساخت کانکس اداری استفاده می‌شوند، نقش مهمی در استحکام، پایداری و عایق‌بندی آن دارند. رایج‌ترین مصالحی که برای ساخت کانکس اداری استفاده می‌شوند شامل ورق گالوانیزه، مصالح مدرن و فایبرگلاس است.

3- طراحی سازه
سازه کانکس اداری باید به گونه‌ای طراحی شود که، بتواند وزن کانکس و هم‌چنین بارهای وارده بر آن را تحمل کند. برای طراحی سازه کانکس، از نرم‌افزارهای مهندسی مانند AutoCAD و SAP2000 استفاده می‌شود.

4- اتصالات
اتصالات بین اجزای مختلف سازه کانکس، باید به گونه‌ای طراحی شوند که، از استحکام و مقاومت کافی برخوردار باشند. رایج‌ترین نوع اتصالات در کانکس‌های اداری، از نوع جوشکاری و پیچ و مهره است.

5- سیستم‌های تأسیساتی
سیستم‌های تأسیساتی کانکس اداری شامل سیستم‌های برق، روشنایی، تهویه مطبوع، آب و فاضلاب و … می‌شود. این سیستم‌ها باید به گونه‌ای طراحی شوند که به طور کامل نیازهای افراد را برآورده کنند. سیستم برق کانکس باید به گونه‌ای طراحی شود که، از تمام تجهیزات و لوازم برقی به طور ایمن و استاندارد برق رسانی کند. سیستم روشنایی کانکس باید به گونه‌ای باشد که، نور کافی برای انجام کارهای اداری در طول روز و در شب را فراهم کند. سیستم تهویه مطبوع کانکس باید دمای مطلوب داخل کانکس را در فصول مختلف سال حفظ کند. سیستم آب و فاضلاب کانکس نیز باید آب آشامیدنی سالم و بهداشتی را تامین کند و همچنین، فاضلاب را به طور اصولی دفع کند.

6- عایق‌بندی
عایق‌بندی کانکس اداری از اهمیت بالایی برخوردار است. عایق‌بندی مناسب، می‌تواند به حفظ دمای مطلوب داخل کانکس در فصول مختلف سال و هم‌چنین، کاهش مصرف انرژی کمک کند. برای عایق‌بندی کانکس، از عایق‌های مختلفی مانند پشم شیشه، فوم پلی اتیلن و XPS استفاده می‌شود.

مزیت های استفاده از کانکس های اداری
7 مزیت کانکس های اداری
انواع کانکس های اداری
8 مدل کانکس اداری تولید شده در کانکس بارون

مزایای کانکس اداری نسبت به سازه های مشابه

مزایا کانکس اداری
عکس کانکس ها اداری تولید شده براساس سفارش مشتری
 1. امکان جابه‌جایی
 2. کانکس‌ها با متراژ پایین که به فونداسیون احتیاج ندارند، نیاز به اخذ پروانه ساخت و یا مراحل دیگر اداری نیز ندارند.
 3. عایق در برابر سرما و گرما
 4. پایداری در برابر زلزله تا 9 ریشتر
 5. ساخت و نصب کانکس بدون به جا ماندن نخاله‌های ساختمانی و ایجاد مزاحمت برای همسایگان
 6. قابلیت فروش کانکس پس از استفاده
 7. امکان سفارشی سازی در متراژ‌های مختلف
 8. دارای هزینه‌های بسیار کم کانکس در مقایسه با سایر سازه‌ها
 9. وزن کم کانکس در مقایسه با ساختمان‌های سنتی که در نتیجه، هزینه‌های فونداسیون را بسیار کاهش می‌دهد.
 10. امکان نصب در هر شرایط آب و هوایی
 11. پایداری و عمر طولانی
5 مشخصه فنی کانکس های اداری
مشخصات فنی کانکس های اداری
کانکس مدیریتی
آشنایی با کانکس های مدیریت

کانکس اداری (مدیریت و دفتری) | قیمت کانکس مدیریتی لوکس

کانکس اداری لوکس یا مدیریتی به عنوان یک محیط کاری دائمی یا موقت برای شرکت های مختلف به شمار می رود که در اغلب موارد دارای ابعاد مختلف، با شاسی تیرآهن 14 الی 16، بدنه ای متشکل از چوب ترمووود یا ورق های کامپوزیت یا به صورت ترکیبی، دیوارپوش پی وی سی PVC، کف پوش طرح پارکت یا سرامیک و مشخصات فنی سفارشی می باشد.

به لحاظ قیمتی در کانکس ساده و لوکس تفاوت هایی وجود دارد که متریال و نوع سازه کانکس اداری مدیریتی لوکس، از متریال ویژه ای ساخته می شوند.

کانکس اداری 12 متری ساده پانلی

در کانکس ساده اداری، دیوارپوش ها با استفاده از مصالح مدرن ساخته شده اند و در ابعاد 3*4 یا 6*2 طراحی و تولید می شوند. از ویژگی های کانکس اداری 12 متری ساده پانلی، بهره مندی از آن ها در شرایط آب و هوایی مختلف است.

در ساخت این نوع کانکس های اداری از شاسی تیرآهن 14 الی 16، ورق بدنه مصالح مدرن با چگالی 40 و ضخامت 4 سانتیمتر و اقلام ضروری و سفارشی دیگری چون کفپوش و دیوارپوش، جعبه فیوز و … استفاده شده است.

کانکس اداری دو اتاقه با آبدارخانه و سرویس بهداشتی

کانکس های اداری دو اتاقه با آبدارخانه و سرویس بهداشتی، نوعی از کانکس های مدیریتی و مجموعه ای هستند که غالبا در ابعاد بزرگتری نسبت به سایر کانکس های اداری ساخته می شوند.

اسکلت بدنه و کف از پروفیل 40*40 و 40*80 طراحی شده اند و برای شاسی مورد استفاده در آن از تیرآهن 16 یا 18 استفاده شده است.

دیواره های خارجی این نوع کانکس با استفاده از ورق های گالوانیزه پوشش داده شده اند و بر روی آن طرح های دکوراتیو، چون کامپوزیت، سمنت برد یا ترموود می توان به کار برد.

در دیواره های داخلی این کانکس از پانل ها یا ورق های طرح دار درجه یک می توان استفاده نمود.

سرویس بهداشتی کانکس ادارای دو اتاقه، شامل روشویی درجه یک استاندارد، سنگ توالت، شیرآلات اهرمی و سایر موارد مورد نیاز به کار رفته است.

کف این نوع کانکس ها با استفاده از فایبرگلاس یکپارچه با پوشش نهایی سرامیک درجه یک با اجرای ملات ماسه و سیمان پوشش داده میشود.

کانکس اداری دو طبقه

برخی از کاربری های اداری و مدیریتی نیاز به کانکس های دو طبقه دارند. از همین رو کارخانه تولید کننده کانکس اداری، کانکس بارون با سر لوحه قرار دادن این موضوع این نوع کانکس های اداری دو طبقه (دوبلکس) و حتی تریپلکس را طراحی و تولید می کند.

کانکس های دفتری دو طبقه، معمولا از ورق گالوانیزه ساخته شده است و با استفاده از اتصالات پیچ و مهره ای دو کانکس به یکدیگر متصل می شوند.

ابعاد کانکس‌ اداری

بطور معمول و استاندارد ابعاد کانکس مدیریتی (اداری) 2.4×12 متر بدون محدودیت حمل در جاده‌ها می‌باشد. اما کانکس‌ها دارای ابعاد خاصی نیستند و شما در تولید آن محدودیتی ندارید، در نتیجه ابعاد کانکس کاملا بستگی به نیاز خریدار دارد.

ابعاد کانکس های اداری با توجه به کاربرد می تواند در ابعاد و متراژ زیر قابل طراحی و تولید است.

 • کانکس اداری 3*4 متر سالنی
 • کانکس مدیریتی ۱۵×۳٫۵ متر مربع
 • کانکس اداری ۳۶ متری (3*12، 8*4، 15*2.4)
 • کانکس اداری و کانکس دفتری 48 متری (16*3، 4*12، 6*8)
 • کانکس اداری ۷۲ مترمربع
 • کانکس اداری ۱۰۸ متربع

پرسش های اداری

قیمت انواع کانکس دفتری اداری چقدر است؟

انواع کانکس اداری بر اساس متریال، متراژ، امکانات داخلی و خارجی، نقشه داخلی، سیستم های گرمایش و سرمایش، سیستم امنیتی و … تعیین می شود.

کانکس اداری مناسب چه پروژه‌هایی است؟

کانکس‌ دفتری مناسب برای استفاده در نمایشگاه‌ها، کارخانه‌ها و پروژه‌هایی است که قابلیت اجرای ساخت سازه بنا به دلایل متعدد امکان پذیر نمی‌باشد. از طرفی کانکس به دلیل اینکه دارای قابلیت حمل است، مناسب برای نمایشگاه‌ها و پروژه‌های بعدی نیز می‌باشد.

امکانات کانکس‌های اداری چیست؟

از آنجا که کانکس مدیریتی مکانی برای کار است و ممکن است افراد در ساعات طولانی در آن مشغول به کارهای اداری باشند، امکانات این سازه‌ از اهمیت زیادی برخوردار است. سازه‌های پیش ساخته اداری بصورت معمول فاقد امکانات هستند، اما می‌توانید امکاناتی مانند سرویس بهداشتی، سیستم‌های تهویه هوا مطبوع، آبدارخانه، تاسیسات برق و روشنایی، شبکه اینترنت داخل، سیستم امنیتی، سیستم گرمایشی و سرمایشی و… را در آن سفارشی سازی کنید.

آیا کانکس اداری هم قابلیت تولید با مصالح مدرن را دارد؟

با توجه به شرایط اقلیمی و گرم شدن بیشتر آب و هوا و همچنین نیاز به برپایی یک دفتر اداری در مناطق گرم و یا سرد کشور بهترین گزینه که در مقابل ما قرار می‌گیرد، استفاده متریال های مدرن است. زیرا این سازه‌ها به دلیل برخورداری از دولایه ورق و همچنین فوم تزریقی پلی اورتان در بین این دو ورق، سبب ایجاد یک مکان عایق و ایزوله در برابر سرما و گرما است.

آیا می‌توان کانکس اداری را بصورت دو طبقه نیز اجرا کرد؟

بله، کانکس اداری مدیریتی دو طبقه نیز می‌توان تولید کرد؛ بطوری که در طبقه پایین فضای پارکینک یا فضای پرسنل اداری قرار بگیرد، و در طبقه بالا اتاق جلسات و مدیر عامل یا بخش حسابداری را قرار داد. همچنین می‌توان برای طبقه بالایی، تراس نیز در نظر گرفت.

اطلاعات خرید کانکس اداری
⭐مزایا ضد حریق، مقاوم در برابر زلزله، نصب آسان، جابجایی سریع، عایق سرما و گرما، نصب در هر شرایط آب و هوایی
?امکانات اختیاری  نقشه داخلی، رنگ و طرح بندی، سیستم امنیتی، جنس و متریال لوازم، متراژ و ..
?قیمت  متراژ، متریال سازه، امکانات اختیاری، هزینه حمل و نقل و …
?مناسب نمایشگاه، مدارس، هتل، ادارات، میوه تره بار
 • شماره تماس تولید کننده کانکس اداری چند است؟

  شماره تماس کانکس سازی که کانکس های اداری با کیفیتی تولید کند 05136228800⁩ است.

 • چه عواملی بر قیمت کانکس اداری تاثیر می گذارد؟

  عوامل مختلفی بر قیمت کانکس اداری تاثیر می گذارند، از جمله اندازه، شکل، امکانات، کیفیت ساخت و نوسانات قیمت ارز است.

 • چه نوع سازه ای برای کانکس اداری استفاده می شود؟

  کانکس های اداری معمولاً از سازه فولادی یا آلومینیومی ساخته می شوند. سازه فولادی معمولاً قوی تر و بادوام تر از سازه آلومینیومی است، اما سازه آلومینیومی سبک تر و ارزان تر است.

 • چه نوع امکانات دیگری می توان برای کانکس اداری اضافه کرد؟

  کانکس های اداری می توانند با امکانات مختلفی مانند سیستم های تهویه مطبوع، سیستم های گرمایش، سیستم های برق رسانی، سیستم های روشنایی، سیستم های امنیتی، سیستم های آتش نشانی و امکانات اضافی مانند آشپزخانه، سرویس بهداشتی و اتاق کنفرانس مجهز شوند.

برای ثبت سفارش ساخت انواع مدل های مختلف با متراژها و امکانات مختلف فرم را پر نمایید. با شما تماس خواهیم گرفت. سفارش سازی طبق پلان و خواست شما