کانکس هیدرولیک چیست و چه کاربردی دارد؟

کانکس هیدرولیک
کانکس هیدرولیک چیست؟
آنچه در این مقاله می خوانید:

کانکس هیدرولیک قابلیت باز و بسته کردن درب، دیوارها یا سقف را دارد. بخش‌های خاص‌تر و محدودتری را هم می‌توان به صورت مکانیکی حرکت داد. چون طراحی این کانکس کاملاً بر اساس سفارش مشتری انجام می‌شود. اما معمولاً وجه تمایز این کانکس‌ها با انواع دیگر، در یک درب هیدرولیک است.

این کانکس برای برآورده کردن الزامات متنوع و ویژه پروژه‌های مختلف طراحی شده است. به صورتی که با یک حرکت ساده می‌تواند برای مثال از یک اتاقک ساده به یک نمایشگاه یا… تبدیل شود. از طرفی مصالح اولیه آن نیز بر اساس شرایط پروژه انتخاب می‌شوند. پس با کانکسی روبه‌رو هستیم که می‌تواند سال‌های سال نیازهایتان را تأمین کند.

در این مطلب از کانکس بارون با جزئیات این کانکس بیشتر آشنا می‌شویم. ویژگی‌های آن را هم مرور می‌کنیم. در نهایت شما را برای خرید سفارشی کانکسی از نوع هیدرولیک نیز راهنمایی خواهیم کرد.

مشخصات کانکس هیدرولیک

سیستم هیدرولیک حرکت دادن درب یا بخش‌های مختلف هیدرولیکی با حرکت دستی، ژنراتور یا کنترل از راه دور
قدرت هیدرولیک بر اساس اندازه کانکس، معمولاً بین 1500 تا 3000 psi
ابعاد بر اساس نیاز مشتری، معمولاً بین 6 تا 12 متر طول و 2.5 تا 3 متر عرض
قابلیت حمل و نقل امکان طراحی به صورت ساده یا سیار برای جابه‌‎جایی با کامیون یا جرثقیل
وزن بسته به اندازه و تجهیزات داخلی، معمولاً بین 2 تا 5 تن
کاربردها
  • پروژه‌های صنعتی
  • نمایشگاه
  • فروشگاه
  • انبار
  • و…

 کانکس هیدرولیک چیست؟

کانکس هیدرولیک نوع خاص و پیشرفته‌ای از کانکس‌ها است که به سیستم‌ هیدرولیکی مجهز است. سیستمی که باعث می‌شود قسمت‌های مختلف کانکس بتواند حرکات و تنظیمات مکانیکی خاصی داشته باشد.  قسمت‌هایی مانند درب، دیواره‌ها، سقف و… .

حرکت کردن بخش‌های مختلف این کانکس، اغلب بر پایه قدرتی است که یک موتور فراهم می‌کند. اما برای مثال یک درب هیدرولیک را می‌توان طوری طراحی کرد که به صورت دستی باز و بسته شود. یا بتواند با یک مته شارژی یا ژنراتور حرکت کند.

کاربردهای کانکس هیدرولیکی

این نوع کانکس‌ها به لطف قابلیت‌های کاربردی خود، در بسیاری از شاخه‌های صنعتی و تخصصی گره‌گشا هستند. در واقع بیشتر کانکس صنعتی است که به صورت هیدرولیک ساخته می‌شود. چون کانکس صنعتی می‌تواند مختص صنایع گوناگون طراحی شود و این قابلیت برای آن یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود.

اما کانکس نمایشگاهی نیز می‌تواند به صورت هیدرولیک طراحی شود و کاربرد و انعطاف زیادی به کاربر ارائه دهد. برای مثال دیوار جانبی کانکس را می‌توان برای نمایشگاه باز و بسته کرد تا کانکس به یک غرفه با یک دیوار باز تبدیل شود.

ویژگی های کانکس هیدرولیک

ویژگی های کانکس هیدرولیک
کانکس هیدرولیک، انعطاف مثال‌زدنی در کنار بدنه محکم و امکانات کامل

اما منظور از حرکات مکانیکی در کانکس چیست؟ کانکسی که چنین قابلیت‌هایی دارد شامل چه ویژگی‌هایی است؟ در ادامه می‌بینیم.

حرکت دادن قسمت‌های مختلف کانکس

سیستم هیدرولیکی موجود در این کانکس، امکان ایجاد حرکات مختلف را برای آن مسیر کرده است. حرکاتی مانند مانند بالا و پایین بردن درب کانکس، باز و بسته کردن دیوارها و… .

درب هیدرولیک معمولاً بیشترین نقش را در طراحی این کانکس‌‎ها دارد. دربی که اغلب از مصالح مدرن ساخته شده و طراحی یکدستی دارد و می‌تواند به طور کامل به سمت بالا حرکت کند. طراحی مکانیکی آن نیز اغلب شبیه به درب کاپوت ماشین است. یعنی اهرم‌هایی در دو طرف وجود دارند که درب را باز و بسته می‌کنند و آن را نگه می‌دارند.

connex baron

برای سفارش انواع کانکس ها طبق پلان شما با شماره های شرکت تماس بگیرید.

انعطاف‌پذیری

کانکس هیدرولیک جای مانُور زیادی برای تطابق با نیازهای مختلف دارد. چراکه با حرکت بخش‌های مختلف این کانکس، شکل فضاهای داخلی و خارجی و قابلیت‌های آن هم عوض می‌شوند.

از طرف دیگر از کانکسی که قابلیت هیدرولیک روی آن پیاده شده، می‌توان برای کاربردهای مختلفی استفاده کرد. از کانکس فروشگاهی و صنعتی گرفته تا کانکس انباری که ورود و خروجی محصولات به آن به راحت‌ترین شکل است و… .

مقاومت و دوام

کانکس‌ها اصولاً محصولات مقاوم و بادوامی هستند. به خصوص اگر آنها را به یک تولیدکننده باتجربه و استاندارد بسپارید. به دنبال آن، کانکسی با قابلیت هیدرولیک نیز همچنان بادوام خواهد بود. به طوری که حرکت دادن درب، سقف یا… آسیبی به بدنه آن نمی‌زنند. بدنه این کانکس‌ها هم مثل سایر انواع آنها از فولادهای سخت ساخته می‌شود. پس در شرایط محیطی سخت و پروژه‌‎های صنعتی مقاومت بالایی را به نمایش خواهد گذاشت.

قابلیت حمل و نقل

تقریباً تمام کانکس‌ها به راحتی قابل جابه‌جایی هستند. اما کانکس سیار دارای چرخ‌هایی است که حمل و نقلش را به مراتب راحت‌تر می‌کنند. کانکس از نوع هیدرولیک را نیز می‌توانید به صورت ساده یا سیار سفارش دهید. یعنی کانکسی داشته باشید که علاوه بر قابلیت تغییر شکل دادن، با یک ماشین سنگین یا نیمه‌سنگین به پروژه‌های مختلف هم منتقل شود.

امکانات جانبی

کانکس از نوع هیدرولیکی را می‌توان با انواع امکانات کانکس همراه کرد. امکانات تأسیساتی مانند سیستم‌های برق، تهویه و نورپردازی یا امکانات رفاهی، قفسه‌بندی، امکانات امنیتی و… . در واقع هیدرولیک بودن آنها دلیلی برای محدودیتشان در داشتن امکانات مختلف نخواهد بود.

خرید کانکس هیدورلیک با طراحی سفارشی از کانکس بارون

کانکس هیدرولیک می‌تواند فقط یک درب هیدرولیک را شامل شود یا قابلیت تغییر شکل بیشتری داشته باشد. کاربرد این کانکس در صنایع مختلف، رویدادها و نمایشگاه‎‌ها، ساخت انبار محصولات و… است. جنس قسمت‌های مختلف آن نیز بر اساس شرایط پروژه انتخاب خواهد شد.

کانکس بارون تمام جزئیات کانکس هیدرولیکی را بر اساس نیازهای شما طراحی خواهد کرد. این تولیدکننده کانکس با پشتوانه‌ای که در تولید انواع کانکس برای صنایع و پروژه‌های گوناگون دارد، می‌تواند انتظارات شما را در قالب یک کانکس تحویلتان دهد. ما با شماره 05136228800 برای ارائه راهنمایی یا دریافت سفارش منتظرتان هستیم.

سؤالات متداول

1. درب هیدرولیک چطور باز و بسته می‌شود؟

حرکت این درب اغلب با پمپ برق فشرده یا سیال هیدرولیک یا خطوط روغن و… نیست. در عوض این درب سیلندری دارد که بالای آن یک موتور تعبیه شده است. این موتور به همراه سیلندر و یک محرک توپ اسکرو، درب را حرکت می‌دهند.

2. یک درب هیدرولیک کدام امکانات امنیتی را می‌تواند داشته باشد؟

در صورت قطع بودن برق یا تا زمانی که دکمه باز و بسته کردن درب (یا کنترل از راه دور) فعال نباشد،، درب به سمت عقب حرکت نخواهد کرد. این درب‌ها می‌توانند به حسگر چشمی، چراغ هشداردهنده و… نیز مجهز باشند.

کانکس های پرفروش

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *