خرید و قیمت انواع کانکس

آشنایی با سیستم تهویه هوای کانکس

سیستم تهویه هوای کانکس
آنچه در این مقاله می خوانید:

سیستم تهویه هوای کانکس یک سیستم ضروری است تا جریان هوای سالم سرد و گرم در کانکس فراهم شود. عدم وجود تهویه هوای مناسب در فضاهای بسته می‌تواند باعث ایجاد مشکلات متعددی برای سلامتی و آسایش انسان شود. تهویه نامناسب باعث انباشت آلاینده‌هایی مانند ذرات معلق، گازهای مضر و البته کمبود اکسیژن می‌شود که می‌تواند در انسان ایجاد سردرد، سرگیجه و بیماری کند.

در این مقاله مجله کانکس بارون به بررسی سیستم تهویه هوای کانکس خواهیم پرداخت و ضرورت آن را بیان خواهیم کرد. برای انتخاب یک سیستم تهویه‌مطبوع مناسب کانکس می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در وب‌سایت با کارشناسان ما در تماس باشید.

همه چیز درباره سیستم تهویه هوای کانکس

زندگی یا کار در کانکس با توجه به طرز فکر شما ممکن است تفاوت زیادی نداشته باشد، امّا به هر حال استثناهایی نیز وجود دارد. برای حفظ دمای پایدار در داخل یک کانکس، پنجره‌ها و دریچه‌های هوا باید به درستی نصب شده باشند تا جریان هوا امکان‌پذیر شود.

علاوه‌برآن، سیستم تهویه هوای کانکس باید به درستی انتخاب شده و در مکان صحیح خود نصب شود. شاید این تصور ایجاد شود که نصب یک سیستم تهویه هوا مطبوع بدون ایجاد درز یا مشکل سخت باشد، امّا در کارخانه کانکس بارون این کار با دقت تمام انجام می‌شود تا هیچ‌گونه درزی ایجاد نشود و این سیستم دقیقاً در جای خود قرار گیرد.

سیستم تهویه هوای کانکس تنها یک گزینه برای کانکس لوکس نیست و در بسیاری از کانکس‌ها قابل استفاده خواهد بود.

نکات مهم پیش از انتخاب سیستم تهویه هوای کانکس

برای انتخاب سیستم تهویه هوای کانکس، گزینه‌های متنوعی در پیش رو خواهید داشت که در ادامه انواع آن را معرفی خواهیم کرد. ابتدا به عواملی که بر این انتخاب تاثیر گذار هستند خواهیم پرداخت.

عوامل موثر بر انتخاب سیستم تهویه هوا توضیحات
نوع کاربری کانکس مسکونی، اداری، صنعتی
شرایط آب‌وهوایی گرم و خشک، گرم و مرطوب، سرد
ابعاد کانکس کوچک یا بزرگ
نوع عایق‌بندی کانکس عایق‌بندی با ضخامت پایین یا عایق‌بندی قوی
بودجه محدودیت یا عدم محدودیت در بودجه

علاوه بر موارد گفته شده، به نکات زیر نیز توجه داشته باشید:

  • در انتخاب سیستم تهویه‌مطبوع، به میزان صدای تولیدی آن نیز توجه کنید.
  • به برچسب انرژی سیستم تهویه‌مطبوع توجه کنید و سعی کنید از سیستم‌های با راندمان بالا استفاده کنید.
  • از نصب سیستم تهویه‌مطبوع توسط افراد متخصص و باتجربه اطمینان حاصل کنید.

انواع سیستم‌های تهویه هوای مطبوع کانکس

سیستم‌های تهویه‌مطبوع انواع مختلفی دارد؛ اما رایج‌ترین آنها سیستم‌های تهویه مطبوع مرکزی هستند. در ادامه به معرفی انواع سیستم‌های تهویه هوایی که می‌توان در کانکس استفاده کرد خواهیم پرداخت.

انواع سیستم تهویه هوا
سیستم های تهویه هوای مطبوع مناسب کانکس در انواع مختلفی وجود دارند.

سیستم تهویه هوای کانکس پنجره‌ای

سیستم‌های تهویه‌مطبوع پنجره‌ای برای خنک کردن فضاهای کوچک محبوب هستند. این سیستم‌ها به راحتی نصب می‌شوند، قیمت مناسبی دارند و به راحتی در دسترس هستند. با این حال، یک سیستم تهویه‌مطبوع پنجره‌ای ممکن است برای کانکس تغییر یافته بهترین گزینه نباشد، زیرا دریچه‌های ثابت آنها ممکن است با ساختار کانکس مطابقت نداشته باشد.

سیستم تهویه هوای کانکس اسپلیت

سیستم‌های اسپلیت بسیار کارآمد هستند و کنترل دمای انعطاف‌پذیری را برای اتاق‌های مجزا فراهم می‌کنند. آنها از یک واحد داخلی و یک واحد خارجی تشکیل شده‌اند که توسط یک مجرا به هم متصل می‌شوند. سیستم تهویه‌مطبوع اسپلیت برای کانکس مسکونی یا کانکس ویلایی یک گزینه مناسب است، زیرا امکان کنترل بیشتر قدرت خنک‌سازی و نصب سفارشی را فراهم می‌کند.

سیستم تهویه هوای کانکس PTAC

PTAC مخفف «Packaged Terminal Air Conditioner» است. این نوع سیستم تهویه‌مطبوع یک واحد یکپارچه خواهد بود که شامل تمام اجزای لازم برای خنک کردن و گرمایش یک فضای کوچک است. سیستم‌های PTAC به طور معمول در هتل‌ها، بیمارستان‌ها و سایر فضاهای تجاری و مسکونی استفاده می‌شوند.

با آنکه گزینه مناسبی برای کانکس هستند، امّا لازم است فضای کانکس به خوبی برای نصب آنها بهینه‌سازی شود.

سیستم تهویه هوا مطبوع پرتابل

اگر به دنبال یک راه‌حل موقت برای خنک‌سازی هستید یا نمی‌خواهید هزینه زیادی برای یک سیستم تهویه‌مطبوع ثابت بپردازید، سیستم‌های تهویه‌مطبوع پرتابل می‌توانند گزینه مناسبی باشند. این سیستم‌ها همه‌کاره بوده، به‌راحتی قابل‌حمل هستند و نیاز به نصب خاصی ندارند.

بهینه‌سازی سیستم تهویه هوا مطبوع در کانکس

بهینه‌سازی تهویه‌مطبوع در فضای کانکس اداری یا مسکونی برای اطمینان از ایجاد یک محیط راحت و قابل سکونت بسیار مهم است. زندگی در کانکس بدون توجه به این نکات می‌تواند چالش‌برانگیز باشد.

با این حال، با برنامه‌ریزی دقیق و اقدامات استراتژیک، می‌توان محیطی راحت را ایجاد کرد که هدف رفت انرژی آن نیز پایین باشد.

در همین راستا عایق‌بندی یک چالش اساسی و مهم به شمار می‌آید. فلز گرما را هدایت می‌کند و فضای داخل کانکس را در معرض دمای شدید به خصوص در روزهای گرم تابستان، قرار می‌دهد. بسیاری افراد زمانی که از تجربه زندگی در کانکس صحبت می‌کنند، به این مسئله اشاره دارند.

برای جلوگیری از ایجاد چنین شرایطی، لازم است عایق‌بندی دیوارها و اجرای سقف کانکس با ساندویچ پانل یا مواد دیگر به دسترسی انجام شود. اجرای صحیح و دقیق آن به تنظیم دمای داخلی با جلوگیری از ورود گرما و خروج هوای خنک کمک می‌کند.

آنچه باید درباره سیستم تهویه هوای کانکس بدانید
نکات مهم درباره سیستم تهویه هوای کانکس

کدام سیستم تهویه هوا برای کانکس مناسب است؟

برای تامین بهترین سطح تهویه هوا و رفع تمامی نیازهای مربوط به سرمایش و گرمایش، می‌توانید از سیستم‌های اچ وی ای سی (HVAC) (تهویه‌مطبوع، گرمایش و سرمایش) استفاده کنید. این سیستم‌ها نیازمند برش دقیق فولاد با توجه به اندازه کل سیستم هستند.

نوع دیگر PTAC است که در بالا آن را معرفی کردیم. این سیستم یک واحد تهویه‌مطبوع یکپارچه است که برای خنک کردن فضاهای کوچک بسیار مناسب خواهند بود. احتمال این نوع را در اتاق‌های هتل مشاهده کرده باشید که با قدرت خود کل اتاق را خنک یا گرم می‌کنند.

سخن پایانی

انتخاب سیستم تهویه هوا مناسب باید با توجه به ابعاد کانکس و بودجه انجام شود. سیستم تهویه هوای کانکس می‌تواند از نوع مرکزی یا پرتابل باشد. برای آنکه روند انتخاب آسان‌تر شود، همواره می‌توانید با کارشناسان ما در این زمینه مشورت کرده و سپس، نسبت به خرید سیستم تهویه هوا اقدام کنید.

سوال‌های متداول

ظرفیت سیستم تهویه هوای کانکس من باید چقدر باشد؟

ظرفیت سیستم تهویه هوا باید با توجه به اندازه کانکس، تعداد افراد استفاده‌کننده، آب‌وهوا و نوع عایق تعیین شود.

میزان مصرف برق سیستم تهویه هوا در کانکس چقدر است؟

مصرف برق هر نوع سیستم تهویه هوا مطبوع متفاوت است و می‌تواند بین ۳۰۰ تا ۱۵۰۰ وات باشد.

کانکس بارون
کانکس بارون

کانکس بارون بهترین تولید کننده انواع کانکس های ساندویچ پانل

کانکس های پرفروش

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای استعلام قیمت انواع

1- کانکس

2- ساختمان پیش ساخته

👇 تماس بگیرید. 👇