کانکس بارون | خرید و قیمت انواع کانکس

کانکس | تولید و فروش انواع کانکس

کانکس ها

کانکس پرورش مرغ

آنچه در این مقاله می خوانید:

Advantages of chicken coop fleshy or egg laying 1 Disadvantages of chicken coop fleshy or egg laying

کانکس پرورش مرغ گوشتی یا تخمگذار راهی اقتصادی و به‌صرفه برای توسعه کسب و کار و پرورش مرغ تخمگذار یا مرغ گوشتی است. کانکس پرورش مرغ یا کانکس مرغداری شامل سالنی کوچک همراه با سقف و دیواره می‌شود و برای کسب و کارهای نوپا بهترین گزینه می‌باشد.

کانکس‌ها دارای انواع مختلفی هستند و برای اهداف گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند. امکانات کانکس‌ها بستگی به کاربری آن‌ها دارد و کانکس پرورش مرغ تمام امکانات یک مرغداری مجهز را دارا است.

اگر شما می‌خواهید به پرورش مرغ تخمگذار یا مرغ گوشتی بپردازید و در ابتدای کار به دنبال راه‌های کم هزینه برای گسترش کسب و کار خود هستید، کانکس پرورش مرغ تخمگذار یا گوشتی بهترین انتخاب است. اما اگر درباره خرید کانکس مرغداری دچار تردید می‌باشید، تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

کانکس پرورش مرغ گوشتی یا تخمگذار
💎مزایا  دارای تهویه هوشمند، سیستم گرمایشی و سرمایشی، دان‌خوری و آبخوری اتومات، قیمت مناسب، قابل حمل و جابجایی
✔معایب  امکان نصب برای مکان‌های پرشیب را ندارند، محدودیت تعداد طبقات دارد
📌مقایسه مینی سالن با سالن بزرگ  مینی سالن برخلاف سالن بزرگ نیازمند سرمایه پایین و هزینه کم است و قابلیت جابجایی و فروش دارد.

Comparison of mini hall with big hall Breeding kennel equipment Broiler or egg laying chicken

کانکس پرورش مرغ گوشتی یا تخمگذار چیست؟

کانکس پرورش مرغ در واقع سالنی کوچک برای نگهداری و پرورش طیور از جمله مرغ می‌باشد. امکانات این کانکس شامل تهویه مناسب، طبقه بندی صحیح، فضای کافی و… است که سلامت و بهداشت طیور را حفظ می‌کند.

انواع کانکس به گونه‌ای طراحی می‌شوند که تمامی امکانات مورد نیاز را در اختیار مصرف کننده قرار دهند. برای نمونه کانکس پرورش مرغ بایستی دارای فضای کافی برای نگهداری طیور باشد و شخصی که وظیفه نگهداری از طیور را بر عهده دارد، باید به همه نقاط دسترسی داشته باشد.

کانکس‌های پرورش مرغ تخمگذار یا گوشتی دارای طبقه بندی هستند و تهویه آن‌ها به گونه‌ای طراحی شده که سلامت طیور را تامین کند. زیرا مهم‌ترین مسئله در کانکس پرورش طیور، حفظ بهداشت محیط و سلامت مرغ‌ها است.

مزایای کانکس پرورش مرغ گوشتی یا تخمگذار

کانکس‌های پرورش مرغ به نسبت مرغداری‌های بزرگ و ساختمان‌های معمول پرورش طیور مزایای بسیاری دارند. این مزایا عبارتند از:

 • قیمت کانکس پرورش مرغ برای راه‌اندازی و شروع کسب و کار مناسب است.
 • کانکس‌های پرورش مرغ هزینه تعمیر و نگهداری کمتری دارند.
 • امکان طراحی کانکس‌ها با توجه به سلیقه و نظر مشتری وجود دارد.
 • تمامی کانکس‌ها دارای سیستم سرمایشی، گرمایشی و تهویه هوا مناسب هستند.
 • امکان جابجایی و نصب کانکس‌ها در هر مکانی وجود دارد.
 • کانکس‌ها حتی پس از استفاده نیز امکان فروش دارند.

تجهیزات کانکس پرورش مرغ گوشتی یا تخمگذار

کانکس پرورش طیور بایستی دارای ویژگی‌های مخصوصی باشد تا ایده‌آل به نظر برسد. از جمله این تجهیزات و مشخصات، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. بدنه خانه پیش ساخته مرغداری دارای دانسیته بالا است و عایق خوبی برای کنترل دمای کانکس می‌باشد.
 2. مینی سالن پرورش مرغ گوشتی یا تخمگذار مجهز به تهویه مناسب است تا شرایط آب و هوایی مناسبی را فراهم کند.
 3. سیستم سرمایشی و گرمایشی سالن پرورش مرغ به گونه‌ای است که حداقل و حداکثر دما را برای سلامت طیور رعایت می‌کند.
 4. طبقه بندی و قفسه‌های کانکس مدرن بوده و مطابق با استانداردهای روز دنیا است.
 5. کانکس مرغداری دارای روشنایی مناسب است تا مراقبت از پرندگان به خوبی انجام شود.
 6. مینی سالن پرورش مرغ، دارای دان‌خوری و آبخوری اتومات جهت رفاه بیشتر طیور است. همچنین دارای مخزن آب برای مواقع قطعی آب می‌باشد.

مقایسه کانکس پرورش مرغ با سالن‌های بزرگ

سالن‌های بزرگ پرورش مرغ به نسبت مینی سالن‌ها، نیاز به سرمایه بالا و فضای بزرگ دارند. در صورتی که کانکس‌های مرغداری با هزینه مناسب به راحتی در هر مکانی نصب می‌شوند. همچنین قابلیت جابجایی و حمل و نقل دارند و در صورت نقل مکان، از مکانی به مکان دیگر به راحتی منتقل خواهند شد.

با توجه به اینکه کانکس پرورش مرغ گوشتی یا تخمگذار نیمه اتوماتیک است نیاز به مراقبت کمتری دارد. از همین رو قیمت تمام شده آن نیز به نسبت سالن‌های بزرگ پرورش طیور کمتر است. همچنین به دلیل داشتن تجهیزات مناسب، هدر رفت انرژی ندارد و هزینه‌ها را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

نکات مهم برای استفاده از کانکس مرغ تخمگذار یا گوشتی

مینی سالن پرورش مرغ نیازمند رعایت برخی از نکات است تا کارایی بیشتری داشته باشد. برای مثال رطوبت، دما و نور سالن بایستی به خوبی کنترل شود تا راندمان کاری بالا رود. همچنین تهویه و سیستم گرمایشی و سرمایشی بایستی به طور مرتب چک شود.
کانکس پرورش مرغ گوشتی یا تخم‌گذار باید به صورت روزانه ضدعفونی شده و از انواع باکتری‌ها پاک شود. زیرا مرغ‌ها نیاز به فضای تمیز دارند تا سالم بمانند. رطوبت کانکس‌ها نیز باید کنترل شود تا جوجه‌ها تلف نشوند، چرا که جوجه‌ها در دو هفته اول تولد، قادر به کنترل دمای بدن خود نیستند.

معایب استفاده از کانکس پرورش مرغ

با وجود مزایایی که برای سازه‌های پیش ساخته مرغ بیان شد، این سازه‌ها معایبی نیز دارند که بایستی پیش از خرید، آن‌ها را در نظر گرفت. کانکس‌های پرورش طیور، امکان نصب در نواحی پر شیب را ندارند. همچنین در برخی از موارد دارای محدودیت در ساخت تعداد طبقات هستند.

چه ابعادی برای مینی سالن پرورش مرغ مناسب است؟

سالن مرغداری بایستی دارای ابعاد مشخصی باشد و هر متراژی را نمی‌توان برای آن در نظر گرفت. به طور معمول طول کانکس‌ها بین 70 تا 100 متر بوده و عرض آن‌ها بین 10 تا 12 متر است.

ارتفاع کانکس‌ها نیز وابسته به شرایط جغرافیایی و شرایط آب و هوایی است، اما معمولا این عدد بین 3 الی 5 متر می‌باشد. این ابعاد برای ساخت کانکس پرورش طیور مرسوم هستند، اما می‌توان طول سالن را افزایش یا کاهش داد. بر خلاف طول کانکس، عرض کانکس به دلیل کارکرد تهویه نمی‌تواند بیشتر از 12 متر باشد و باید این عدد کمتر از 12 متر در نظر گرفته شود.

مکان مناسب برای نصب کانکس پرورش مرغ گوشتی یا تخمگذار

طیور با وجود تهویه مناسب و کنترل دما، دارای بوی نامطبوعی هستند و بایستی برای نصب آن مکان مشخصی را در نظر گرفت. این مکان باید از مناطق مسکونی، مناطق صنعتی و… دور باشد تا مزاحمت ایجاد نکند. از همین رو پیش از نصب و راه‌اندازی کانکس بایستی به این نکات توجه نموده و مکان مناسبی را انتخاب کرد.

جمع بندی برای کانکس پرورش مرغ و طیور

کانکس پرورش مرغ تخمگذار یا گوشتی به منظور حمایت از کسب و کارهای نوپا در نظر گرفته شده است. زیرا هزینه‌های کمی داشته و شرایط خوبی را برای طیور فراهم می‌کند.

البته پیش از خرید انواع کانکس بایستی به امکانات و کیفیت آن توجه نموده و در صورت نیاز از افراد متخصص مشاوره دریافت کرد. شرکت کانکس بارون تولید کننده و ارائه دهنده انواع کانکس از جمله کانکس مرغداری با کیفیت بالا و قیمت مناسب است. تنها کافیست برای دریافت مشاوره پیش از خرید و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 36228800-051 تماس بگیرید.

پرسش‌های پرتکرار

آیا باید سالن‌های پرورش مرغ را روزانه ضدعفونی کرد؟

بله، از آنجایی که مرغ‌ها برای رشد نیاز به شرایط حساسی دارند، محل نگهداری آن‌ها بایستی به صورت روزانه ضدعفونی شود. با این کار از ورود باکتری‌ها و عوامل بیماری‌زا جلوگیری شده و سلامت طیور تضمین می‌شود.

برای سالن پرورش مرغ از چه دان‌خوری استفاده می‌شود؟

کانکس‌های پرورش مرغ در صورت خواسته مشتری، مجهز به سیستم اتومات دان‌خوری می‌شوند که از سیستم دستی بهتر است.

برای خرید کانکس پرورش مرغ گوشتی یا تخمگذار چه باید کرد؟

برای خرید کانکس پرورش مرغ بایستی از افراد متخصص مشورت گرفت و کانکس را از کارخانه‌های معتبر خریداری کرد. یکی از کارخانه‌های معتبر برای خرید انواع کانکس شرکت کانکس بارون است که مشاوره پیش از خرید نیز می‌دهد.

قیمت کانکس پرورش مرغ گوشتی یا تخمگذار چقدر است؟

برای تعیین قیمت کانکس باید ابعاد، تجهیزات و مشخصات فنی را در نظر گرفت. بدون شک هر چه ابعاد و امکانات مینی سالن پرورش مرغ بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است.

 

برای دانلود پی دی اف مقاله کانکس پرورش مرغ روی لینک کلیک کنید.

کانکس بارون
کانکس بارون

کانکس بارون بهترین تولید کننده انواع کانکس های ساندویچ پانل

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای استعلام قیمت انواع

1- کانکس

2- ساختمان پیش ساخته

👇 تماس بگیرید. 👇