وزن کانکس چطور مشخص می‌شود؟

وزن کانکس
وزن کانکس از جمله فاکتورهای مهمی است که باید زمان ساخت و حمل و نقل این نوع سازه‌ها مد نظر قرار بگیرد.
آنچه در این مقاله می خوانید:

وزن کانکس یکی از آن فاکتورهای مهمی است که باید زمان خرید به آن توجه داشته باشید. به طور کلی گفته می‌شود هرچه وزن یک کانکس بیشتر باشد، مواد و متریال استفاده شده در ساخت آن مرغوب‌تر و دارای استحکام بالاتری خواهند بود.

این باور عمومی نشان‌دهنده این است که وزن انواع کانکس می‌تواند نشانگر کیفیت بالای ساختار و استحکام آن باشد. با افزایش وزن، انتظار می‌رود که کانکس در برابر فشار، وزن قابل تحمل و شرایط آب و هوایی مقاوم‌تر باشد. به همین دلیل انتخاب متریال و ابعاد ساخت بسیار مهم است.

بررسی وزن نه تنها به معرفی و مقایسه مدل‌های مختلف این سازه‌ها کمک می‌کند، بلکه به تصمیم‌گیری بهتر و انتخاب درست متریال مورد استفاده جهت ساخت آن نیز کمک خواهد کرد. با ما همراه باشید تا این مسئله را بیشتر بررسی کنیم و راهنمای مناسبی جهت خرید به دست آوریم.

تاثیر کاربری بر وزن کانکس

در یک نگاه کلی می‌توان گفت، وزن انواع کانکس تحت تأثیر فاکتورهای مختلفی قرار می‌گیرد. برای نمونه زمان ساخت کانکس اداری، نوع مصالح استفاده شده، ضخامت دیوارها و سقف، نوع پوشش‌دهی و عایق‌های استفاده شده، نوع و تعداد پنجره‌ها و درها، سیستم گرمایش و سرمایش و غیره از جمله فاکتورهای مهمی هستند که بر وزن تأثیر می‌گذارند.

با این وصف در ابتدای امر باید مشخص کنید، چه نوع سازه از پیش ساخته شده‌ای را مد نظر دارید. بدیهی است که وزن کانکس ویلایی با کانکس سرویس بهداشتی متفاوت خواهد بود. با مشخص کردن نوع کانکس مورد نظر، متریال قابل استفاده در آن هم به راحتی انتخاب خواهد شد.

به یاد داشته باشید استفاده از مصالح سنگین‌تر می‌تواند وزن کانکس را افزایش دهد. در حالی که به‌ کارگیری مصالح سبک‌تر باعث کاهش وزن آن می‌شود. همچنین، طراحی دقیق سازه و به‌ کارگیری تکنولوژی‌های نوین می‌تواند نقش مهمی در بهبود نسبت وزن به استحکام کانکس ایفا کند. از این‌رو، در نظر گرفتن این فاکتورها برای بهینه‌سازی و وزن هر کانکس بسیار حائز اهمیت است.

در مثالی دیگر، انواع کانکس‌ نگهبانی در ابعاد مختلف و با امکانات متنوع تولید می‌شوند. این نوع کانکس می‌تواند به دو دسته کانکس نگهبانی سبک و کانکس نگهبانی سنگین تقسیم شود. کانکس نگهبانی سبک، با استفاده از متریال‌های سبک‌تر، وزن کمتری نسبت به دیگر مدل‌ها دارد. از سوی دیگر، کانکس نگهبانی سنگین برای مواقعی که نیاز به استحکام و پایداری بیشتر داریم، مناسب است.

connex baron

برای سفارش انواع کانکس ها طبق پلان شما با شماره های شرکت تماس بگیرید.

وزن کانکس بر اساس ابعاد

یکی دیگر از فاکتورهای مهم و موثر بر وزن، ابعاد کانکس است. زیرا حجم و مساحت کانکس به ابعاد آن وابسته‌ هستند. در اصل، ابعاد بزرگ‌تر می‌توانند منجر به افزایش وزن شوند. به عنوان مثال، یک کانکس باغی 15 متری، دارای حجم و سطح کمتری نسبت به یک کانکس با همین کاربری اما در ابعاد 40 متری است.

بر اساس این فاکتور، کانکس‌های با ابعاد بزرگ‌تر، وزن بیشتری هم خواهند داشت و نسبت به کانکس‌های با ابعاد کوچک‌تر، حمل و نقل خاص خود را نیز احتیاج دارند. گرچه ارائه ابعاد و وزن بسته به نوع متریال استفاده شده و روند ساخت کانکس‌ها می‌تواند متفاوت باشد، اما جدول زیر حدود این مسئله را برای شما مشخص خواهد کرد.

برای سفارش کانکس با وزن مختلف می‌توانید از شماره 05136228802 استفاده کرده و با کارشناسان کانکس بارون تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به شما ارائه شود.

کانکس 4 متری

ابعاد حدودی 2.4*4 متر

وزن تقریبی 500 کیلوگرم

(در نوع سنگین وزن تقریبی 750 کیلوگرم)

کانکس 6 متری

ابعاد حدودی 2.4*6 متر

وزن تقریبی 800 کیلوگرم

(در نوع سنگین وزن تقریبی 1000تا 1200)

وزن کانکس 10 متری

ابعاد حدودی 2.4*10 متر

وزن تقریبی 1400 تا 1600 کیلوگرم

(در نوع سنگین وزن تقریبی 1700 تا 2000 کیلوگرم)

کانکس 12 متری

ابعاد حدودی 2.4*12 متر

وزن تقریبی 1600 تا 1800 کیلوگرم

(در نوع سنگین وزن تقریبی 2200 تا 2500 کیلوگرم)

کانکس 36 متری

ابعاد حدودی 3*12متر

وزن تقریبی 1800 تا 2000 کیلوگرم

(در نوع سنگین وزن تقریبی 2600 تا 3000 کیلوگرم)

تاثیر طراحی کانکس بر وزن

طراحی کانکس
طراحی کانکس به شیوه‌های مختلف از جمله فاکتورهایی است که بر وزن نهایی سازه تاثیر دارد.

نوع طراحی کانکس هم بر وزن آن تاثیر زیادی دارد. در اصل این ابعاد، مواد ساختمانی و طراحی داخلی و خارجی کانکس هستند که می‌تواند وزن نهایی را تعیین کنند. به عنوان مثال، کانکس ویلایی معمولا دارای نوع سقف شکسته یا شیب‌دار است که هر کدام می‌توانند زیرساخت‌های خاصی را داشته باشند و محدود وزن را تغییر دهند.

از دیگر سو، طراحی طبقات کانکس ویلایی هم می‌تواند وزن آن را تحت تأثیر قرار دهد. برای مثال، یک کانکس دوبلکس یا چند طبقه حتما وزن بیشتری نسبت به کانکس یک طبقه دارد. ضمن اینکه، استفاده از متریال‌های مختلف مانند سایدینگ یا فایبرگلاس نیز می‌تواند وزن یک کانکس را تغییر دهد.

کلام آخر

با توجه به تمامی موارد گفته شده، به این نتیجه می‌رسیم که ترکیب مناسب ابعاد، طبقات و متریال‌ها می‌تواند در به حداقل رساندن وزن کانکس و افزایش کارایی آن کمک کند. گرچه وزن تاثیر مستقیمی بر قیمت کانکس ندارد، اما با فاکتورهایی در ارتباط است که در قیمت گذاری موثر هستند.

در اصل، با بررسی ابعاد، متریال، امکانات داخلی و خارجی به همراه انواع سیستم‌های قابل استفاده در کانکس است که قیمت آن مشخص می‌کنند. اینجاست که باید بدانید نتیجه انتخاب و استفاده از این موارد، چه تاثیری بر وزن نهایی سفارش شما دارد. در صورت نیاز به خرید کانکس‌ با ابعاد مختلف، می‌توانید راهنمایی لازم را از کارشناسان ما درخواست کنید.

سوالات متداول

  • وزن کانکس 12 متری چقدر است؟

این مسئله به متریال استفاده شده در ساخت آن بستگی دارد.

  • چرا محاسبه وزن برای خرید کانکس مهم است؟

این مسئله زمان حمل کانکس و بررسی میزان باری که می‌تواند تحمل کند، مهم می‌شود.

  • کدام مدل کانکس سنگین‌تر است؟

کانکس‌هایی که کاربری مسکونی دارند (به دلیل وجود امکانات بیشتر)، معمولا سنگین‌تر خواهند بود.

کانکس های پرفروش

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *