راهنمای جامع تعویض کانکس

تعویض کانکس
آنچه در این مقاله می خوانید:

تعویض کانکس گاهی اوقات نسبت به تعمیر یا بازسازی کانکس تصمیم اقتصادی‌تری است. در صورتی که کانکس خیلی فرسوده شده باشد، به ابعاد بیشتر یا کمتر نیاز داشته باشید، کاربری متفاوتی نیاز داشته باشید، امکانات بیشتری بخواهید یا… .

برای عوض کردن کانکس قدیمی با نمونه جدیدتر، ابتدا متخصصان مطمئن می‌شوند که این بهترین تصمیم برای پروژه شما است. بعد کانکس جدید را بر اساس نیازها و بودجه شما انتخاب می‌کنند. در قدم بعدی محل پروژه برای کانکس جدید آماده‌‎سازی می‌‎شود. کانکس قدیمی منتقل شده و کانکس جدید جای آن را می‌گیرد.

اما حتماً سؤالات بیشتری درباره این فرآیند دارید. پس در این مطلب همراه ما باشید تا با دلایل نیاز به تعویض، مراحل اجرایی و نکات مهم آن آشنا شوید.

دلایل تعویض کانکس
 • فرسودگی زیاد
 • نیاز به ابعاد متفاوت
 • تغییر کاربری
 • بهبود امکانات و ظاهر
مراحل
 1. ارزیابی نیازها و شرایط
 2. انتخاب کانکس جدید
 3. بررسی و آماده‌سازی محل نصب
 4. انتقال کانکس قدیمی
 5. نصب کانکس جدید
 6. تأیید نهایی
هزینه‌های عوض کردن کانکس
 1. قیمت کانکس جدید
 2. هزینه‌های حمل و نصب
 3. هزینه‌های جانبی

 

چرا باید به تعویض کانکس فکر کنیم؟

دلایل تعویض کانکس
تعویض کانکس، صرفه‌جویی در هزینه‌های تعمیر یا ارتقای کانکس

بازسازی کانکس روشی است که از یک کانکس نسبتاً قدیمی، یک سازه سرپا می‌سازد. اما چه نشانه‌هایی حاکی از فرارسیدن زمان عوض کردن کانکس هستند؟ یا اصولاً چرا باید به جای بازسازی کانکس‌ها آنها را تعویض کنیم؟ به دلایل زیر:

 • فرسودگی کانکس: کانکس‌های باکیفیت طول عمر بالایی دارند. اما در هر صورت با گذشت زمان و در صورت استفاده زیاد یا نگهداری نامناسب، فرسوده می‌شوند. گاهی نتیجه تعمیر این فرسودگی‌ها مطلوب نخواهد بود. پس تعویض گزینه بهتری است.
 • نیاز به ابعاد متفاوت: گاهی فضایی که در اختیار دارید بیشتر یا کمتر می‌شود. می‌توانید کانکس فعلی را با کانکس بزرگ‌تر یا کوچک‌تر عوض کنید.
 • تغییر کاربری: شاید یک کانکس اداری دارید، اما حالا دیگر فقط به یک کانکس نگهبانی نیاز دارید. یا شاید تا به امروز یک کانکس باغی ساده داشته‌اید. اما حالا می‌خواهید یک کانکس ویلایی لوکس تهیه کنید. در این صورت به عوض کردن کانکس خود فکر کنید.
 • بهبود امکانات: امکانات کانکس‌ها همیشه قابل ارتقا هستند. اما گاهی قابلیت‌های جدیدی که نیاز دارید بیشتر از چیزی هستند که بتوانید روی کانکس فعلی اجرا کنید. پس بهتر است کلاً یک کانکس جدید را جایگزین قبلی کنید.
 • نیاز به ظاهر بهتر: در مورد کانکس فروشگاهی یا مسکونی و… ظاهر بسیار مهم است. گاهی هم امکان تغییر کلی ظاهر وجود ندارد. بنابراین می‌توان از ابتدا کانکسی را سفارش داد که با هویت بصری موردنظرتان سنخیت بیشتری دارد.

چطور بفهمم که کانکس من نیاز به تعویض دارد؟

دلایل تعویض کانکس را بالاتر دیدیم. اما اگر هنوز مطمئن نیستید که کانکس شما هم نیاز به تعویض دارد، نشانه‌های زیر را بررسی کنید:

 • علائم فرسودگی: ترک‌ها، زنگ‌زدگی‌ها، نشتی‌ها و مشکلات ساختاری، یعنی باید کانکس را تعویض کنید.
 • هزینه‌های نگهداری بالا: اگر نگهداری و تعمیر کانکس فعلی شما هزینه‌های زیادی می‌برد، احتمالاً تعویض آن اقتصادی‌تر باشد.

مراحل تعویض کانکس

برای عوض کردن یک کانکس چه پروسه‌ای طی می‌شود؟ در ادامه مراحل کلی این فرآیند را مرور می‌کنیم.

مرحله اول: ارزیابی نیازها و شرایط

قبل از هر چیزی، باید نیازها و شرایط فعلی سنجیده شوند. این که آیا واقعاً امکان تعمیر کانکس وجود ندارد و بهترین گزینه تعویض آن است؟ آیا یک کانکس جدید می‌تواند نیازهای پروژه را رفع کند؟

مرحله دوم: انتخاب کانکس جدید

نوع و مشخصات کانکس جدید با توجه با نیازها و شرایط محیطی تعیین می‌شود. مشخصات کانکس عبارت‌اند از: ابعاد، پلان، متریال بدنه، نوع تاسیسات کانکس و… . بودجه‌‌ای که در دسترس است نیز یک متغیر کاملاً تعیین‌کننده است.

connex baron

برای سفارش انواع کانکس ها طبق پلان شما با شماره های شرکت تماس بگیرید

مرحله سوم: بررسی و آماده‌سازی محل نصب

محل نصب کانکس جدید، از جنبه‌های مختلف آماده می‌شود. این آماده‌سازی می‌تواند شامل اقدامات زیر باشد:

 • پاکسازی محل
 • فراهم کردن زیرساخت‌های لازم مانند برق و آب
 • بررسی استحکام زمین
 • و…

مرحله چهارم: انتقال کانکس قدیمی

برای تعویض کانکس در این مرحله کانکس قدیمی با دقت و با ابزارها و ماشین‌آلات مناسب، از محل نصب برداشته و منتقل می‌شود. گاهی اوقات یک کانکس معیوب و قدیمی به طور کلی از رده خارج نمی‌شود. در عوض بخش‌هایی از آن که هنوز قابل استفاده هستند برای بازیافت یا بازسازی آماده می‌شوند. این کار به عهده همان پیمانکاری است که انتخاب کرده‌اید.

مرحله پنجم: نصب کانکس جدید

کانکس جدید با دقت و بر اساس دستورالعمل‌های تولیدکننده نصب می‌‌شود. این مرحله نیز شامل تثبیت کانکس روی زمین، اتصال زیرساخت‌ها و انجام تنظیمات داخلی است.

مرحله ششم: ارزیابی نهایی

آخرین مرحله، بررسی و تأیید نهایی کانکس است (درست مثل همه وقت‌هایی که یک کانکس جدید خریداری می‌شود). پیمانکاران مطمئن می‌شوند که همه چیز به درستی و مطابق با استانداردهای ایمنی نصب شده‌اند.

هزینه عوض کردن کانکس چطور محاسبه می‌شود؟

هزینه
استعلام هزینه‌های تعویض کانکس از کانکس بارون

تعویض کانکس سه دسته هزینه را در بر دارد:

 1. قیمت کانکس جدید: که به نوع، اندازه، امکانات، متریال استفاده‌شده و… بستگی دارد.
 2. هزینه‌های نصب: که شامل آماده‌سازی محل، حمل و نقل و نصب کانکس جدید است.
 3. مخارج جانبی: مثل اجرای زیرساخت‌های جدید (برق، آب و فاضلاب و…) و بازسازی محوطه.

نکات مهم در تعویض کانکس

عوض کردن کانکس فرآیند پیچیده‌‎ای نیست. اما به شرط این که درست و اصولی پیش برود. بنابراین در این پروسه نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • در انتخاب پیمانکار کانکس حتماً تولیدکننده‌‎ها را انتخاب کنید. چون دانش و تجربه بیشتری در این حوزه دارند. از طرفی می‌توانید کانکس جدیدی را که تهیه می‌کنید، کاملاً سفارشی‌سازی کنید.
 • اولویت قرار دادن کیفیت: اگر به سراغ گزینه‌های ارزان‌تر با کیفیت پایین‌تر بروید، احتمالاً باید در بازه‌های زمانی کوتاه به فکر عوض کردن کانکس بیفتید! پس چه بهتر که از ابتدا با مجموعه‌هایی همکاری کنید که هرگز کیفیت را فدای هزینه نمی‌کنند.
 • رعایت نکات ایمنی: این مورد نیز بر عهده پیمانکار است. نکات ایمنی عبارت‌اند از: اطمینان از استحکام محل نصب، رعایت استانداردهای ایمنی در نصب و استفاده از تجهیزات مناسب برای انتقال.
 • بررسی قوانین محلی: مطمئن شوید که جایگزین کانکس جدیدی که مد نظر دارید، مطابق با قوانین و مقررات محلی است. خود پیمانکاران معمولاً در این زمینه راهنمایی‌تان خواهند کرد.

کلام آخر

تعویض کانکس اغلب به دلیل فرسودگی، نیاز به فضای بیشتر، تغییر کاربری و بهبود امکانات انجام می‌شود. این فرآیند با ارزیابی نیازها و انتخاب کانکس جدید شروع شده و در نهایت بعد از نصب کانکس، ارزیبای‌هایی نهایی انجام می‌شود.

اما کلید موفقیت عوض کردن کانکس، انتخاب یک مجموعه خبره و باتجربه است. مجموعه‌ای که شما را در تمام مراحل راهنمایی کرده و جای شبهه‌ای باقی نگذارد. کانکس بارون، یک تولیدکننده کانکس با بیش از ده سال سابقه است که در این مسیر همراه شما خواهد بود.

1. آیا عوض کردن کانکس با یک نمونه دست دوم تصمیم خوبی است؟

بله، اما در صورتی که کانکس دست دوم کاملاً سالم باشد.

2. کانکس قدیمی بعد از تعویض چه می‌شود؟

بخش‌های قابل استفاده آن تعمیر یا گاهی بازیافت می‌شوند.

3. تعویض کانکس را از کجا شروع کنم؟

از طریق شماره 05136228800 با کانکس بارون در تماس باشید تا در جریان مراحل دقیق انجام کار و هزینه‌ها قرار بگیرید.

کانکس بارون
کانکس بارون

کانکس بارون بهترین تولید کننده انواع کانکس های ساندویچ پانل

کانکس های پرفروش

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای استعلام قیمت انواع

1- کانکس

2- ساختمان پیش ساخته

👇 تماس بگیرید. 👇