مراحل و جزئیات تبدیل کانتینر به کانکس

تبدیل کانتینر به کانکس
آنچه در این مقاله می خوانید:

تبدیل کانتینر به کانکس ایده هوشمندانه‌ای برای انواع کسب‌و‌کارها است. کانتینر یک جعبه آهنی بزرگ است که به منظور جابه‌جا کالاها در مسافت‌های طولانی و به خصوص در راه‌های دریایی طراحی می‌شود. اما کانکس برای ساخت یک مکان موقتی یا دائم است. مکانی که می‌توان در آن زندگی یا کسب درآمد کرد و به فعالیت‌های دیگر پرداخت.

با وجود تفاوت‌هایی که بین این دو محصول وجود دارد، هر دو محفظه محکم می‌توانند به یکدیگر تبدیل شوند. این که این فرآیند دقیقاً نیازمند چه مراحلی باشد یا چه تجهیزاتی به کانتینر اضافه شوند، به نوع فعالیتی بستگی دارد که قرار است در کانکس به آن بپردازید.

در این مطلب از کانکس بارون ابتدا با تفاوت بین کانکس و کانتینر آشنا می‌شویم. سپس مراحل تبدیل کانتینر به کانکس را مرور می‌کنیم.

تفاوت کانتینر و کانکس
 • نوع کاربری
 • ابعاد
 • تجهیزات
 • زیبایی بصری
 • وجود درب و پنجره
مراحل تبدیل کانتینر به کانکس
 • انتخاب و انتقال کانتینر
 • پیش‌آماده‌سازی
 • برش دادن دیوارها برای درب و پنجره‌ها
 • تعبیه تجهیزات
 • عایق‌کاری
 • اجرای بخش‌های مختلف داخلی
 • اجرای تزئینات داخلی

 

تعریف کانتینر و کانکس

تبدیل کانتینر به کانکس را زمانی بهتر درک خواهیم کرد که این دو محصول را به خوبی بشناسیم. کانکس محفظه‌ای که معمولاً از دیوارها، سقف و کف فولادی ساخته می‌شود. این محفظه برای اتراق کردن افراد یا نیروهای کار طراحی شده است.

برای مثال می‌توانیم با خرید کانکس نگهبانی یک اتاق چند متری داشته باشیم. یا با خرید کانکس ویلایی، یک خانه داشته باشیم که برای سال‌های متمادی در قالب یک ویلای واقعی ایفای نقش کند. یا حتی به فکر خرید کانکس اداری باشیم که شامل چند اتاق مختلف است. طوری که انگار یک اداره کوچک را شبیه‌سازی کرده‌ایم.

بر اساس تعاریف بالا، کانکس می‌تواند شامل تجهیزات فوق‌العاده‌ای باشد. از سیستم روشنایی، برق پایدار و سیستم سرمایشی و گرمایشی گرفته تا سرویس بهداشتی، حمام و.. .

و اما کانتینر! یک مکعب آهنی بزرگ محکم که هیچ امکاناتی ندارد. البته از استقامت بالا و ایزوله بودن کانتینر آن به راحتی بگذریم. این جعبه‌ها نیز رسالت خود را که حمل و نقل ایمن کالاها است، به خوبی هرچه‌تمام‌تر به سرانجام می‌رسانند.

تفاوت کانتینر و کانکس

پیش از این که به سراغ نحوه تبدیل کانتینر به کانکس برویم، در یک نگاه کلی تفاوت این دو محفظه محکم را این‌طور خلاصه می‌کنیم:

 • کانتینر فقط برای جای دادن محصولات و انتقال آنها است. اما کانکس‌ برای سکونت یا کار انسان طراحی شده است.
 • کانتینرها تجهیزات خاصی ندارند و حتی دارای پنجره هم نیستند. اما کانکس‌ها در کنار پنجره، تجهیزات بسیار زیادی می‌توانند داشته باشند.
 • متریال سرتاسر کانتینر ورق فولادی با ضخامت ثابت است. اما جنس کانکس در قسمت‌های مختلف آن متفاوت است.
 • کانتینر یک جعبه ساده با ظاهری ابتدایی است. اما یک کانکس ساده را می‌توان با اجرای تزئینات، به یک سازه مسکونی مدرن یا سازه تجاری جذاب و هم‌راستا با اهداف برندسازی تبدیل کرد.
 • ابعاد کانتینرها ثابت و اغلب یکسان است. اما کانکس را می‌توان در یک حد یک اتاقک یا در حد یک خانه بزرگ طراحی کرد.

مراحل تبدیل کانتینر به کانکس

مراحل تبدیل کانتینر به کانکس
مراحل عمومی تبدیل کانتینر به کانکس

 

تبدیل یک کانتینر به یک کانکس یا یک واحد مسکونی شامل یک سری مراحل کلی است. در هر مرحله ممکن است تغییرات و تنظیمات اضافی نیاز باشد تا کانکس دقیقاً به چیزی که مشتری نیاز دارد تبدیل شود. اما روند عمومی این کار به ترتیب زیر خواهد بود.

۱/ انتخاب و انتقال کانتینر

تبدیل کانتینر به کانکس اغلب زمانی انجام می‌شود که از قبل یک کانتینر داشته‌اید و حالا می‌خواهید کاربری آن را تغییر دهید. در غیر این صورت اگر به یک کانکس نیاز دارید، بهتر است برای خرید کانکس اقدام کنید. در هر صورت ما فرض را بر این می‌گذاریم که صاحب یک کانتینر هستید که قرار است تغییر کاربری دهد.

کانتینر به محلی که قرار است به کانکس تبدیل شود منتقل می‌شود. البته ممکن است محل نهایی کانکس شرایط خوبی برای اجرای این عملیات را نداشته باشد. در این صورت آن را به محیط کارگاه انتقال می‌دهند تا بعد از کامل شدن به محل نهایی منتقل شود. معمولاً این کار توسط یک کامیون انجام خواهد شد.

2/ پیش‌آماده‌سازی

در این مرحله باید کانتینر را آماده کنیم. اینجا کارهایی مانند تمیز کردن داخل و خارج کانتینر از هرگونه آلایندگی، آب‌گیری و… انجام می‌شوند. این مرحله می‌تواند شامل جای‌گذاری کانتینر روی فونداسیون/پایه به کمک جرثقیل و جوشکاری آن نیاز باشد.

3/ برش دادن دیوارها برای جایگذاری درب و پنجره‌ها

اینجا نوبت به برش دادن بخش‌هایی از کانتینر برای تعبیه درب و پنجره‌ها می‌رسد. این کار با ابزارهایی ویژه و بر اساس پلان طراحی‌شده برای کانکس آینده انجام می‌شود.

4/ تعبیه تجهیزات پایه‌ای

تبدیل کانتینر به کانکس شامل یک مرحله بسیار مهم است که آن اجرای تجهیزات و تأسیسات اساسی است. سیستم‌های الکتریکی، لوله‌کشی آب و فاضلاب، سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، تهویه مطبوع، نورپردازی و… در این مرحله راه‌اندازی می‌شوند.

ساخت سقف هم جزو مهم‌ترین اقدامات این مرحله است. کانتینرها هم دارای سقف ضد آب هستند. اما برای محافظت بیشتر از فلز سقف در برابر زنگ‌زدگی و جلوگیری از نفوذ آب به داخل کانکس، یک لایه اضافه به عنوان سقف اضافه می‌شود.

connex baron

برای سفارش انواع کانکس ها طبق پلان شما با شماره های شرکت تماس بگیرید

5/ عایق‌کاری داخلی و خارجی

کانکس‌ها اغلب به عایق بودنشان شناخته‌شده‌اند. البته کانتینرها هم ایزوله هستند و اجازه نفوذ آب را نمی‌دهند. اما این جعبه‌ها به اندازه کانکس در مقابل حرارت، صدا، دما و… عایق نیستند. پس این مرحله جایی است که عایق‌کاری داخل و خارجی برای افزایش عمر مفید کانکس و بهبود عملکرد آن انجام می‌شود.

6/ اجرای بخش‌های مختلف داخل کانکس

اگر کانکس به بخش‌هایی مانند آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام نیاز داشته باشد، این مرحله به اجرای آنها اختصاص داده می‌شود.

7/ اجرای تزئیات داخلی

مرحله نهایی تبدیل کانتینر به کانکس، اضافه کردن تزئینات داخلی و خارجی است. میزان این تزئینات به کاربری آن بستگی دارد. مثلاً یک کانکس نگهبانی فقط به تزئیات و تجهیزات ضروری نیاز دارد. اما یک کانکس فروشگاهی یا رستورانی قطعاً تزئیات پیشرفته‌تری نیاز دارد.

تزئین کانکس در این مرحله و بر اساس سفارش مشتری انجام می‌شود. این فرآیند می‌تواند شامل اجرای کف‌پوش، دیوارپوش، سیستم روشنایی، رنگ‌آمیزی و.. باشد.

دریافت مشاوره تبدیل کانتینر به کانکس از کانکس بارون

تبدیل کانتینر به کانکس را در این مطلب با جزئیات مرور کردیم. دیدیم که این امکان وجود دارد و می‌توان یک کانتینر ساده را به یک کانکس مجهز مسکونی یا تجاری تبدیل کنید. اما شاید هنوز در مورد تبدیل کانتینر خود سؤالی دارید یا برای اجرای این فرآیند به دنبال یک مجموعه معتبر هستید. در این صورت کانکس بارون در کنار شما خواهد بود.

کانکس بارون بیش از ده سال است که به عنوان تولیدکننده انواع کانکس و خانه‌های پیش‌ساخته فعالیت می‌کند. می‌توانید از طریق شماره 05136228800 با این مجموعه در تماس باشید. سؤالات و ابهامات خود را بیان کنید و با دیدگاهی روشن، همکاری خود را با کانکس بارون شروع کنید.

سؤالات متداول

1. آیا می‌توان هر کانتینری را به کانکس تبدیل کرد؟

اغلب کانتینرها قابلیت تبدیل شدن به کانکس را دارند. اما برای مثال به دلیل محدود بودن ابعاد کانتینرها، معمولاً نمی‌توان یک کانتینر را به یک کانکس ویلایی یا موارد این‌چنینی تبدیل کرد.

2. هزینه تبدیل کانتینر به کانکس چطور محاسبه می‌شود؟

این هزینه به اندازه و نوع کارایی و همین‌طور اقدامات دقیقی بستگی دارد که باید در این پروسه اجرا شوند. هزینه‌ها شامل تعرفه‌های مربوط به عایق‌کاری، نصب سیستم‌های الکتریکی و لوله‌کشی، نصب تجهیزات داخلی و خارجی، هزینه نیروی کار و… می‌شوند.

3. تبدیل ظرف به سوله چقدر زمان می‌برد؟

زمان دقیق به نوع کانکس مورد نظر بستگی دارد. اما این فرآیند معمولاً حدود 3 یا 4 هفته زمان می‌برد.

کانکس بارون
کانکس بارون

کانکس بارون بهترین تولید کننده انواع کانکس های ساندویچ پانل

کانکس های پرفروش

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای استعلام قیمت انواع

1- کانکس

2- ساختمان پیش ساخته

👇 تماس بگیرید. 👇