تولید و فروش انواع کانکس ها

کانکس داروسازی

کانکس داروسازی
آنچه در این مقاله می خوانید:

کانکس داروسازی در واقع یک آزمایشگاه کوچک سیار،‌ برای تولید انواع خاصی از داروهاست. این کانکس‌ها از نوع کانکس درمانگاهی بوده و با توجه به نوع پروژه،‌ ابعاد مختلفی دارند. کانکس‌های داروسازی باید از متریال خاصی ساخته شوند و تجهیز داخل آن اهمیت زیادی دارد. این کانکس‌ نیاز به پنجره زیاد ندارند و برای بخش داخلی آن باید از پوشش UPVC استفاده کرد. ابزار خاص داروسازی، در کنار تجهیزاتی مانند انواع مختلف فر و یخچال هم برای این کانکس‌ نیاز هستند.

استفاده از کانکس داروسازی این مزیت را دارد که می‌توان در صورت لزوم آن‌ را جا به جا کرد و در عین حال، به لحاظ هزینه‌های اولیه هم مقرون‌ به صرفه خواهد بود. در ادامه در مورد ویژگی‌ها و مزایا و معایب کانکس داروسازی بیشتر خواهیم گفت.

ویژگی های سازه ابعاد مختلف، جنس و عایق بندی کامل، استریل بودن کانکس، تهویه مطبوع، سیستم روشنایی و لوله کشی
مزایا کانکس ساخت دارو ضد حریق، هزینه ساخت کم، نصب سریع و آسان، مقاومت بالا در برابر زلزله و …
معایب سازه امکانات گسترش سازه به صورت چند طبقه وجود ندارد.

ویژگی‌های کانکس داروسازی

اگر می‌خواهید مراحل ساخت دارو را در یک کانکس انجام دهید، باید با ویژگی‌ها،‌ مزایا و معایب این سازه‌ها آشنا باشید:

 • ابعاد: با توجه به تنوع و گستردگی پروژه داروسازی، ابعاد کانکس می‌تواند تغییر کند. حتی ممکن است که نیاز باشد از دو یا چند کانکس در کنار هم استفاده شود و هر کدام برای یکی از کاربری‌های مربوط به داروسازی تجهیز شود.
 • جنس: بهترین متریال برای ساخت کانکس داروسازی،‌ ساندویچ پنل است. این پنل‌ها با توجه به نوع کاربری، از جنس‌های مختلفی ساخته می‌شوند.
 • عایق‌بندی: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کانکس داروسازی،‌ عایق‌بندی آن است. هیچ رطوبت و گرد و غباری نباید وارد سازه داروسازی شود. هر کدام از این موارد می‌توانند در روند کار اختلال ایجاد کنند. این کانکس‌ها معمولا پنجره زیادی هم ندارند.
 • استریل بودن کانکس : یکی دیگر از شاخصه‌های فضای کانکس داروسازی، استریل بودن اتاقک سازه است. استفاده از متریال مناسب در داخل این فضا،‌ از مهم‌ترین فاکتورهایی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
 • تهویه: سیستم تهویه کانکس داروسازی باید کیفیت بالایی داشته باشد. به دلیل حساسیت بالای فضای داروسازی، باید سیستم تهویه قوی در این فضا به کار برده شود. گرما و سرما می‌تواند تاثیر نامطلوبی روی روند داروسازی بگذارد.

مزایا و معایب کانکس داروسازی

هر سازه‌ای با توجه به ویژگی‌های خود، مزایا و معایبی نیز دارد:

مزایا

 • حمل و نقل آسان: یکی از ویژگی‌های خوب کانکس داروسازی، امکان حمل و نقل آن است که می تواند به عنوان یکی از مزایای این سازه در نظر گرفته شود.
 • مقاوم در برابر زلزله: نوع سازه‌ی این کانکس‌ها به گونه‌ای است که در برابر زلزله مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد. به همین دلیل می‌تواند انتخابی خوب برای هر نوع منطقه و اقلیمی باشد.
 • نصب سریع و آسان: یکی از ویژگی‌های خوب این کانکس‌ها که باعث شده از آن استقبال خوبی بشود،‌ نصی و راه‌اندازی سریع آن‌هاست. شما در مدت زمانی بسیار کوتاه، می‌توانید یک مرکز داروسازی را راه اندازی کرده و به بهره‌برداری برسانید.
 • هزینه کم: مقدار هزینه ساخت کانکس داروسازی در مقایسه با سوله‌ها یا ساختمان‌هایی که به این منظور ساخته می‌شوند،‌ بسیار کم است. پس می‌توان به این سازه‌ها به‌عنوان یک گزینه مقرون به صرفه برای کار آزمایشگاهی نگاه کرد.
 • ضد حریق: یکی دیگر از ویژگی‌های این کانکس‌ها،‌ ضد حریق بودن آن‌هاست. با توجه به متریال بدنه، امکان آتش گرفتن این سازه وجود ندارد.

معایب

 • یکی از معایب کانکس داروسازی این است که امکان ساخت این سازه‌ها به‌صورت چند طبقه وجود ندارد. در صورت نیاز به فضاهای بیشتر، باید از چند کانکس در کنار هم استفاده کرد. همین موضوع باعث می‌شود که نیاز به مساحت بیشتری برای قرار گرفتن این کانکس‌ها باشد.
 • مشکل دوم این است که پایه‌های این کانکس‌ها باید در داخل زمین محکم شود تا سازه، ایمن و مقاوم باشد. به همین دلیل امکان قرار دادن این کانکس‌ها در زمین‌هایی با بستر سست وجود ندارد.

خرید کانکس داروسازی

با توجه به مواردی که گفته شد، شما می‌توانید با استفاده از یک کانکس، فرآیند داروسازی را در یک سازه محدود انجام دهید. انتخاب یک کانکس با ویژگی‌ها و متریال درجه یک می‌تواند انتخابی مقرون به صرفه و منطقی برای این کار باشد. برای سفارش خرید و ساخت کانکس داروسازی می‌توانید با کارخانه کانکس بارون به شماره 05136228800 تماس بگیرید. شما می‌توانید با مشورت با متخصصان فروش این کانکس‌ها،‌ بهترین و مناسب‌ترین کانکس را به منظور تجهیز برای داروسازی انتخاب و خریداری کنید.

برای دانلود پی دی اف مقاله کانکس داروسازی روی لینک کلیک کنید.

کانکس بارون
کانکس بارون

کانکس بارون بهترین تولید کننده انواع کانکس های ساندویچ پانل

کانکس های پرفروش

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای استعلام قیمت انواع

1- کانکس

2- ساختمان پیش ساخته

👇 تماس بگیرید. 👇